Košarkaški klub Vrijednosnice Osijek

E-mail Print PDF

U napetoj završnici Jolly odnio bodove iz Gradskjog Vrta

Večeras je pred 500 gledalaca u maloj dvorani Gradski Vrt, ekipa Jolly-ja pobijedila Vrijednosnice Osijek i zadržala prvo mjesto na tablici.
Vrijednosnice Osijek – Jolly JBŠ 62:64 (17:17, 12:21, 20:13, 13:13).
VROS: Ištvanfi, Šarac J, Došen 3, Robinson 9, Žulj, Vuković 7, Mines 18, Šarac A 10, Krajina, Karlović Mar 9, Turalija 6, Meglić.
Jolly: Scott 10, Klepo, Markulin 4, Marić 2, Bilinovac 10, Papac, Perković, Novačić 19, Brkić 2, Špralja 17.
Favorizirani i iznimno jaki Šibenčani, predvođeni ABA-ligaškim trenerom Ivanom Velićem i igračima: Špralja, Brkić, Bilinovac, Novačić, te odličnim Scott-om, teško su izborili bodove u Gradskom Vrtu. Iako oslabljeni za virozne: Mateja Karlovića i Jakova Mustapića (prvi strijelci ekipe), te sa ne oporavljenim Nikolom Turalijom i Markom Krlovićem, igrači trenera Vladimira Krstića imaju za čim žaliti nakon večerašnje utakmice. Nakon tvrde i izjednačene prve četvrtine u drugoj gosti, sa iznimno visokim postotkom šuta, odlaze na + 10 (26:36). U drugom dijelu treće četvrtine Brokeri se nošeni glasnim navijanjem cijelih tribina vraćaju i po prvi puta u utakmici prelaze u vodstvo 55:51, no gosti brzo hvataju priključak, te se do zadnje minute igra koš za koš. Kod rezultata 60:60 Scott ubacuje tricu za Jolly, a za domaćine Vuković nakon promašaja Šarca ubacuje za 62:63. Nakon toga se domaćini odlično brane i osvajaju loptu 17 sekundi prije kraja. U zadnjem domaćem napadu Aljoša Šarac šalje loptu u reket ka Robinsonu, no Novačić ju krade, te lider na tablici preko Markulina iz slobodnih bacanja samo potvrđuje pobjedu.
Bez prvih strijelaca Mustapića i Mateja Karlovića Brokeri su dostojno zaključili iznimno uspješnu polu sezonu, a sve veći interes publike pokazatelj je da se u Gradu na Dravi igra sve bolja košarka. Sa velikim optimizmom očekujemo nastavak prvenstva, te borbu za doigravanje